خانه ملت نیاز به خانه تکان اساسی دارد! - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۰۳ بهمن ۱۳۹۸      ۰             106555      سیاسی, شهرستان ها   Print This Post Print This Post

کمال غبیشاوی : هرانسان عاقل برای انتخاب جزئی ترین قلم مورد نیاز خود حداقل لحظاتی جهت تشخیص مثبت و‌منفی بودن نتیجه ی خرید خود به تفکر می‌ پردازد.آیا در هنگام یکی از مهم ترین انتخاب های زندگی که می تواند سرنوشت جامعه را مرمت یا تخریب نماید نیاز به تفکر ندارد⁉

انتخاب اصلح از دیدگاه حضرت امام خمینی ره و رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای:باید خودتان تشخیص بدهید که آدم صحیحى است تا اینکه بتوانید رأى بدهید. مجرد اینکه این آدم یک آدم خوبى است خیلى، اول وقت نمازش را مى‏خواند و نماز شب مى‏خواند. این براى مجلس کفایت نمى‏کند. مجلس اشخاص سیاسى لازم دارد، اشخاص اقتصاددان لازم دارد، اشخاص سیاستمدار لازم دارد، اشخاص مطلع بر اوضاع جهان لازم دارد. باید تعهد به اسلام باشد و موافقت با جمهورى اسلامى باشد لکن این مسائل هم باشد. در یک مجلس باید همه چیز باشد در این کمیسیون هاى مجلس از امور ارتشى و کشاورزى و اقتصاد و همه چیز بحث مى‏شود، باید مطلع باشند اینها . آنهایى که در این کمیسیون ها هستند باید اشخاصى باشد در بینشان که عالم به اقتصاد باشد، عالم به امور کشاورزى باشد، عالم به امورادارى باشد، عالم به مسائل جهانى باشد. مجلس مى‏ خواهد ایران را در مقابل جهان اداره کند، مجلس یک چیزى نیست که بخواهد ایران را در مقابل خودش درست بکند. (صحیفه امام/ج ۱۸/ ص ۲۸۴)

در مجموع و به طور خلاصه، شاخص های زیر را می توان از این جملات استنتاج کرد:

۱⃣شناخت اولویت ها و نیازهای اساسی و کلان کشور و داشتن توان و تخصص در زمینه ای خاص،
۲⃣فهم صحیح مسائل سیاسی روز و موقعیت انقلاب در جهان و شجاعت و جسارت انقلابی،
۳⃣داشتن روحیه علمی و اعتقاد به انقلاب اسلامی و اسلام ناب،
۴⃣مدافعت از فقرا و محرومین و طعم فقر چشیده و مرفه نبودن،
۵⃣عدم التقاط و طرد اسلام آمریکایی و دغدغه اسلامیت داشتن،
۶⃣سالم و امین بودن و مستقل در روحیه و فکر،
۷⃣رعایت اخلاق(مالی و..) در تبلیغات انتخاباتی
و ...

ضمن توجه به موارد مذکور باکمی تفکر و تعقل و مشورت با افراد قابل اعتماد به بهترین شکل ممکن میتوان در این دوره اصلح را به خانه ملت هدایت و آینده ی جامعه را بیمه کرد.مراقب باشید انتخاب بدون تفکر ما موجب تخریب اسلام و ارزش های اسلامی در اذهان وقلوب ملت نشود.

پنج‌ شنبه ۳بهمن ماه ۹۸

کمال غبیشاوی 

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته