حماسه در شیبان! - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۲۶ فروردین ۱۳۹۸      ۰             101053      شهرستان ها   Print This Post Print This Post

سیل جزء بلایای طبیعی است ،اما این بلا در مکتب اسلام امتحان تعبیر شده ،اینکه کدام شخص، وقتی در معرض بلا و امتحان قرار میگیرد از آن سرافراز بیرون می اید؟. سیل شیبان را محاصره کرد ، و زمانیکه مردم مشاهده کردند که امکانات آنها برای نجات شهر در حد صفر است ، آستین‌ها را بالا زدند و با ابتدایی ترین ابزار ،از قبیل بیل و کلنگ ، به مقابله با سیل برخاستند، عجیب هم نبود، این حمیت را بارها از این شیرمردان و‌شیر زنان دیده بودم، اما اینبار این بلا و امتحان بسیار بزرگ و گسترده بود، سیل آمده بود تا همه مایملک مردم را به یغما ببرد ، صدای غرشش در پشت دروازه ی شهر شنیده می شد ، مردم دوشادوش یکدیگر به مقابله با سیل بپا خواستند، وقتی در چهره تک‌تک مردم شیبان نگاه میکردم، امید در آن موج میزد ،امید به پس راندن سیل، امید به فردایی بهتر.

گونی های پر از خاک یکی یکی بر روی هم چیده می‌شود سیل بند شیبان لحظه به لحظه در مقابل سیل ویرانگر قد علم می کرد، همه پای کار آمده بودند، شهردار شیبان که تا همین دو ماه قبل عمل جراحی دیسک کمر خود را انجام داده بود پا به پای مردم شهرش ایستاده بود وقتی دست به کمر خود میزد این یعنی کمر دردش به اوج رسیده ، اما مهندس فرید سجیراتی حتی وقت برای تحمل درد هم نداشت، پانزده روز تمام سرپا ایستادن؛پانزده روز تمام در تماس با خاک‌ و رطوبت ، پانزده روز تمام روزی حداکثر دو ساعت استراحت کردن !!! تصورش هم‌ سخت است اما او آمده بود تا ثابت کند فرزند شیبان میتواند حماسه ساز باشد.سیل بند شکست! آه از نهاد خیلی ها در آمد، اما مردم عزمشان دوچندان شد. وقتی ستاد بحران دستور تخلیه شهر را داد، هیچ‌کس شیبان را ترک نکرد، مگر می شود شیبان را تنها گذاشت!

سیل بند که شکست ، هر لحظه بر حجم‌ ورودی آب به حومه شهر افزوده می شد، اما عزم و اراده مردم نیز برای مقابله با آن دوچندان می شد، ابتدا به سراغ آخرین سنگر یعنی سیل بند قدیمی شهر رفتند ،‌ یعنی عقب نشینی !!!اما ناگاه بخود گفتند عقب نشینی تا کجا ؟ پس دل به آب زدند و به محل شکستگی سیل بند برگشتند ، و صدای یزله آنها لزره بر سیلاب انداخت : شیبان ارجالک مهیوبه ،سیل بند ترمیم شد ! مردم سیل را به عقب راندند وشیبان حماسه آفرید.

سیدنشعان البوشوکه

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته