سرنوشت 6 مفقود دیگر فاجعه منا مشخص شد - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۱۹ آبان ۱۳۹۴      ۰             44349      اجتماعی, اخبار تایپی, عناوین اصلی   Print This Post Print This Post

رئیس سازمان حج و زیارت از مشخص شدن سرنوشت 6 تن دیگر از مفقودان فاجعه منا خبر داد و گفت: مرجان نازقلچی فرماندار فقید بندر ترکمن نیز جزء این 6 نفر است.سعید اوحدی درحاشیه مراسم بزرگداشت جانباختگان گلستانی فاجعه منا که درمصلی نمازجمعه اهل سنت گنبدکاووس و با حضور حجت الاسلام قاضی عسگر نماینده ولی فقیه درحج و زیارت برگزار شد در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: تلاش برای مشخص شدن سرنوشت 19 مفقود دیگر همچنان ادامه دارد.

81832765-70292244

وی بابیان اینکه 6 مفقود شناسایی شده از جمله فرماندار فقید بندرترکمن درمقبره الشهدای شهر مکه خاکسپاری شده اند، گفت: وضعیت این مفقودان ساعت 24 شب گذشته و براساس مطابقت با 'دی ان ای' گرفته شده مفقودان و خانواده های آنان، ازسوی عربستان اعلام شد. اوحدی تعیین سرنوشت مفقودان فاجعه منا را مطالبه جدی جمهوری اسلامی از آل سعود دانست و اضافه کرد: هنوز از سرنوشت غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان خبری نیست و ایشان همچنان جزء مفقودان این فاجعه هستند. در این مراسم استاندار گلستان،

نماینده ولی فقیه در استان، برخی مدیران کل، ائمه جمعه و علما و روحانیان شیعه و اهل سنت منطقه گنبدکاووس، فرماندار، مسئولان و جمع کثیری از مردم بویژه خانواده های جانباختگان فاجعه منا حضور داشتند. در فاجعه منا که روز عید قربان در سرزمین منا رخ داد 462 نفر از زائران ایرانی که 49 نفر آنان از استان گلستان بودند جان خویش را از دست دادند ضمن اینکه از مجموع جانباختگان گلستانی این فاجعه 48 نفر از اهل سنت این استان هستند.

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.