روز جهانی آموزش تعطیل بود!! - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۰۵ بهمن ۱۳۹۸      ۰             106651      اجتماعی, عناوین اصلی   Print This Post Print This Post

ناصر اشگر پور : طبق معمول روزانه ، نگاهی به سایت وزارت آموزش و پرورش می اندازم، چشمم به دنبال تیتر خاصی است، خوب نگاه میکنم اما نمی یابمش. پورتال استان ها را چک میکنم باز خبری نیست که نیست. سری به سایت نواحی و شهرستان ها میزنم باز هم تیتر مورد نظرم یافت نمیشود.از همه چیز نوشته بودند جز روز جهانی آموزش...به فکر فرو میروم ، چرا!؟

روز جهانی آموزش را اگر آموزش و پرورش یاد نکند چه سازمانی به بزرگداشت این روز اولی تر است؟و براستی چرا آموزش و پرورش آخرین دغدغه ما شده است و در هیچ کدام از اولویت های ما نیست؟بیشتر که فکر میکنم متوجه میشوم که توقع من بی جا است، چرا که روز جهانی آموزش اینجا تعطیل بود، ۴ بهمن جمعه بود. آموزش تعطیل بود....آموزش حقوق بشر است یک خیر همگانی و مسئولیتی همگانی است.

این شعاری است که یونسکو، برای روز جهانی آموزش در ۲۴ ژانویه ۲۰۲۰ برگزیده است. این روز که اکنون دومین سال آن بزرگ داشته می شود، از سوی مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد تا تاکیدی بر نقش آموزش بر روی گسترش صلح و پیشرف باشد.بدون آموزش فراگیر و کیفی و فرصت هایی که این آموزش در دوره زندگی برای همگان ایجاد می کند، کشورها نمی توانند در موضوع هایی مانند برابری جنسیتی و شکستن چرخه فقر که میلیون ها کودک و نوجوان را وادار به رها کردن آموزش می کند، راه رهایی پیدا کنند.

امروزه ۲۵۸ میلیون کودک و نوجوان هنوز نمی توانند در مدرسه حاضر شوند، ۶۱۷ میلیون کودک و نوجوان سوادپایه شامل خواندن و حساب ساده را نیاموخته اند. و در این میان دختران در وضعیت شکننده تری از پسران به سر می برند.به یاد دختران و پسران تارک تحصیل خوزستانی که بیشترشان به دلیل فقر مالی یا کمبود فضای آموزشی ترک تحصیل کرده اند می افتم و کلاس های تا آبان بدون معلم و .....نمیدانم اینها جزء آمارهای جهانی هستند یا خیر....

 

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته