رخدادهای طبیعی و طبیعت انسان - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۲۰ فروردین ۱۳۹۸      ۰             100858      اجتماعی, اخبار تایپی, خوزستان, سیل, ویژه ها   Print This Post Print This Post

رخدادهای طبیعی و طبیعت انسان

همانطور که جسم انسان برای ادامه حیات به آب، غذا و هوا نیاز دارد، روح انسان  به شادی، مودت، شادمانی و آرامش نیاز دارد.

مجید عبودی؛ همانطور که جسم انسان برای ادامه حیات به آب، غذا و هوا نیاز دارد، روح انسان  به شادی، مودت، شادمانی و آرامش نیاز دارد.

در این میان جنس شادی در موقعیت های مختلف متفاوت است، از شگفتی های انسان که حتی می تواند در زمان گرفتاری منبع شادی باشد و به خود و اطرافیان و جهان هستی، شادی ساطع کند. از جمله این  گرفتاری ها، رخدادهای به اصطلاح طبیعی مانند سیل، زلزله، طوفان،....هستند. آنگاه که طبیعت به رفتار انسانها و زیست کره عکس العمل نشان می دهد و منتظر عکس العمل ساکنان خویش است.

در این زمینه یاری کردن و یاری رساندن مانند آن کودک ارزش آفرینی که می گفت: هر کس در حد توان خود کمک کند، زیباترین عکس العمل و بهترین درمان و یکی از عالی ترین راههای علاج  بعد از واقعه است که عامل شادی و شکوفایی نیز است.

 در زمان محدود برای کمک رسانی، چون اضطرار و اضطراب در میان است، در وجود انسان هورمونی بنام دوپامین ترشح می شود که به هورمون خوشبختی و حیات نیزمعروف است. ترشح این هورمون بنا به ماهیت خطرهای طبیعی از بدو خلقت در انسان بوده و ترشح آن وجود انسان را از ماهیت انسانی اش لبریز می کند و جهان او و دیدگاه هستی اش  را به آرامشی پایدار دعوت می کند.

گفته می شود؛ خدای مهربان در وجود هر انسانی مقداری از این هورمون و هورمونهای مشابه را کار گذاشته تا هر وقت انسان اراده کند، دستی ببرد و کیفی بکند.
امیدوارم مخاطبان این نوشته فرصت همیاری در زمان حاضر برای کمک به سیل زدگان  را به هر طریق که صلاح می دانند، مغتنم بدانند و در حد وسع خویش بکوشند به نفس خویش و انسانهای پیرامون و همچنین جهان هستی و نیستی یاری کنند و با امید بازگشت این شادی ها را به نظاره بنشینند. که زندگی یک بده، بستانی بزرگ به اندازه عمر تاریخ بیش نیست و از قدیم معروف است که از هر دستی که بدهی، از آن دست می گیری، چرا که این قانون طبیعت است که نیکی را با نیکی پاسخ می دهد و  دنیا به ارزش های انسانی بیش از هر چیز دیگری پاداش می دهد و حتی نقل است که خدای متعال خطاب به بندگانش که به سوی او باز می گردند، نمی گوید: چقدر کار کردید. بلکه آنها را به این پرسش خطاب می کند: چه کاری کردید و چه کاریی بهتر از این است به دست انسانی، انسانی خشنود شود و خود را خوشبخت احساس کند.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته

با عرض پوزش. مطلبی یافت نشد!