وزیر کشور: هر استانی باید یک محوریت فعالیت اقتصادی داشته باشد - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۲۷ مرداد ۱۳۹۸      ۰             99745      سیاسی, ویژه ها   Print This Post Print This Post

وزیر کشور گفت: هر استانی باید یک محوریت فعالیت اقتصادی داشته باشد و در چهارچوب ظرفیت استانی خود عمل کند.«عبدالرضا رحمانی فضلی» امروز – یکشنبه- در نشست هم اندیشی معاونان هماهنگی امور اقتصادی استانداری‌های کشور که در محل وزارت کشور شد، اظهار داشت: استانداری‌ها در بخش افزایش بهروری، رشد اقتصادی، نرخ بیکاری، افزایش سرمایه‌گذاری در استان‌ها باید هدف‌گذاری کرده و برنامه کلان را باید به دستگاه‌ها ابلاغ کنند. وظیفه اقدام و پیگیری هر کدام از دستگاه‌های اجرایی مشخص است و باید بر اساس شاخص‌های ابلاغی گزارش دهند.

وزیر کشور با بیان اینکه تاکنون نگاه سنتی به وزارت کشور صرفا یک نگاه سیاسی و امنیتی بوده است، اظهارداشت: در رویکرد جدیدوزارت کشور و استانداری‌ها در بسیاری از حوزه‌ها، نقش هماهنگی و هدایتگر ستادی دارند. رئیس‌جمهوری هم همواره تاکید داشتند که وزارت کشور باید به عنوان یک نهاد هماهنگ کننده به صورت پیگیر و فعال عمل کند.رحمانی فضلی با اشاره به نقش هماهنگی و تسهیل‌گری وزارت کشور و استانداری ها تاکید کرد: استانداری‌ها باید ظرفیت‌های اقتصادی استان را شناسایی و ایجاد کنند و نباید بجای وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی، عمل کنند.

وزیر کشور با بیان این که برنامه‌ریزی کلان و تعیین شاخص‌ها در ایجاد تسهیلات و رفع موانع تولید برای استان‌ها به عهده وزارت کشور و استانداری‌ها است، گفت: ما باید برنامه داشته باشیم و شاخص‌های کلان را مشخص کنیم و دستگاه‌های اجرایی بر همین مبنا بر اساس شیوه‌های دقیق و علمی، عمل کنند و گزارش کنند.وی تاکید کرد: همه باید با علاقه و انگیزه و جدیت و با برنامه‌ریزی دقیق در حوزه اقتصادی به ویژه در شرایط کنونی که اقتصاد به معنی امنیت سیاست، استقلال و جنگ است باید در مقابل دشمن که جنگ و تروریسم اقتصادی را بر ضد مردم ایران شروع کرده، بایستیم.رحمانی فضلی تصریح کرد: در هفت هشت ماه اخیر در ایجاد ثبات و آرامش نسبی در کشور و کاهش برخی قیمت‌ها افزایش تولید و نظام توزیع موفق عمل کرده‌ایم و این به معنی موفقیت در حوزه اقتصادی، موفقیت در حوزه امنیت و مقابله با تبلیغات روانی و موفقیت در حوزه سیاسی و استقلال است. اقتصاد ما امروز صرفا معنی اقتصادی ندارد و همه ما مسئولیت ویژه در حوزه اقتصادی داریم.

ادامه دارد…

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته

 

 

کوتاه از اقدامات مدیریت و کارگران فولاد اکسین اهواز در راستای تحقق شعار رونق تولید