امروز بی رحمانه‌ترین هجمه‌ها علیه شورای نگهبان صورت می‌گیرد - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۲۶ تیر ۱۳۹۸      ۰             98245      سیاسی, ویژه ها   Print This Post Print This Post

عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز بی رحمانه ترین هجمه‌ها علیه شورای نگهبان صورت می گیرد؛ اما این شورا با تدبیر، دست ردّ به سینه نفوذی‌های دشمنان می‌گذارد.به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار اعضای دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در قم در سالن اجتماعات جامعه مدرسین افزود: این شورا در رد یا صلاحیت افراد معصوم نیست و گاهی ممکن اشتباه کرده باشد، اما نیت و نگاهشان این بوده کسی که در مسئولیت کلیدی صلاحیت ندارد، حضور نداشته باشد. منشأ آن همان روحیه خدا باوری است که باعث می شود، انسان در مسیر راه دچار مشکل نشود.

وی گفت: لازم است در بحث صلاحیت و عدم صلاحیت، خدا را در نظر داشت و بدون هیچ حب و بغضی کارها انجام شود و تنها رسالت دینی مورد لحاظ باشد. در همین رابطه تاریخ به حماسه بلال در برابر دشمن اشاره می کند که خدا باور بود و برای خدا شمشیر می زد. او شمشیر می زد و اعضای شورای نگهبان با قلم سر و کار دارند و حب و بغض شان برای خدا است.آیت الله حسینی بوشهری افزود: مردم در همه موارد در صحنه ماندند تا انقلاب آسیب نبیند، ولی این وضعیت انقلاب بعد از ۴۰ سال، عامل دیگری که نقش آفرین بوده و گاهی مورد غفلت قرار می گیرد، نقش شورای نگهبان بوده است.وی گفت: اگر این شورای دلسوز و سدّ پولادین و دژ آهنین نبود، ممکن نبود در جنگ پیروز شویم، چرا که سرنوشت کشور در دست کسانی بود که دغدغه دینداری نداشتند و فضا را به سمت دیگری می بردند و هر جا این افراد ورود پیدا کردند، آثار تخریبی برجا گذاشته اند، اما این شورا چتری بوده که انقلاب را در این مدت حفظ کرد.وی افزود: رسالت دوم این است که در اعمالمان، اهل توجیه نباشیم. چون آبرو و سرنوشت مردم در دست شورای نگهبان است. ناظرین شورای نگهبان باید مواظب آبروی مردم باشند.

آیت الله حسینی بوشهری گفت: شورای نگهبان دارای دو مأموریت مهم در صلاحیت و یا رد صلاحیت افراد است حریم ها را حفظ کنیم؛ ولی در عین حال بدانیم حریم انقلاب و اسلام بسیار ارزشمند است. اگر در این دو مسئولیت، خدا باوری را ملاک قرار دادیم همه چیز حفظ می شود.وی اظهارداشت: باورمان این است تنها وسیله شورای نگهبان، دین و خدا است و توپ و تفنگ ندارد و اگر نگاه این باشد، می توانند ضامن و تضمین کننده انقلاب و اسلام باشند.وی گفت: انقلاب اسلامی دارای مراحلی چون، تلاش برای پیروزی انقلاب بوده است. خون هایی تقدیم این مسیر شد و در کنار آن حضور مردم، امام راحل و در رأس آنها، امدادهای غیبی موجب این همه برکات شده است.عضو هیات رئیسه خبرگان رهبری گفت: گام دوم، تثبیت نهادهای انقلاب بوده است. در این مرحله، شاهد برنامه ریزی دشمن و هجمه های آنها علیه انقلاب بودیم، ولی به شکرانه الهی با وجود همه مشکلات از سوی دشمنان، انقلاب در همه فتنه ها سربلند بیرون آمد و هر کدام از ملت سهم و دین خود نسبت به انقلاب ادا کردند.

مسئول دفتر نظارت بر انتخابات شورای نگهبان استان قم نیز در این دیدار گفت: ۴ هزار نفر در شهر قم در این دفتر در غالب همایش های معرفتی و بصیرتی و نظارت بر انتخابات مشغول فعالیت می باشند.حجت الاسلام والسلمین محمد جواد مهری افزود: این نیروها وابسته به هیچ حزب و جناحی نیستند و تنها هدف آنها صیانت از نظام، انقلاب و جمهوری اسلامی است.وی گفت: این شورای دائماً موجب حمله دشمنان بوده و هست و معتقدیم برای مقابله با اهداف دشمن همه دلسوزان و دانشگاهیان باید به میدان بیایند و رسالت های آن را تبیین کنند.وی عنوان کرد: اولین مسئله ای که باعث می شود این شورا مورد هجمه دشمنان قرار گیرد، احراز صلاحیت افراد از سوی این شورا است. تنها ملاک شورای نگهبان در انتخاب و گزینش افراد صیانت از نظام بوده است و در رد و قبول افراد همین مسئله را مورد ملاک قرار می دهد و هدف دیگری هم ندارد.مسئول دفتر نظارت بر انتخابات در شورای نگهبان استان گفت: اخیراً بعضی از خناسان نسبت هایی به شورای نگهبان می دهند که اصلاً این نوع نسبت ها مناسبتی با این شورا ندارد و نخواهد داشت.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته

 

 

کوتاه از اقدامات مدیریت و کارگران فولاد اکسین اهواز در راستای تحقق شعار رونق تولید