کمیسیون شوراها کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را تصویب کرد - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۰۴ آذر ۱۳۹۹      ۰             123580      سیاسی, عناوین اصلی   Print This Post Print This Post

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از تصویب کلیات طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز کمیسیون خبر داد.«علی حدادی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا در تشریح جلسه امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس اظهار داشت: در جلسه امروز دو موضوع میان اعضای کمیسیون به بحث گذاشته شد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور افزود: موضوع نخست جلسه اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اعاده از سوی شورای نگهبان بود. ما براساس آنچه که ایرادات شورای نگهبان بود و مواردی هم باید اصلاح می‌شد، در جلسه اول کلیات این طرح را تصویب کردیم.حدادی تصریح کرد: در بخش‌های مختلف جلسه درباره شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبین بحث و تبادل نظر صورت گرفت. هفته بعد نیز ادامه این جلسه در ارتباط با اصلاح قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.

وی یکی دیگر از مباحث جلسه امروز کمیسیون را اصلاح قانون انتخابات مجلس آمده و تشکیل هیات اجرایی در وزارت کشور عنوان کرد و گفت: بررسی‌های لازم برای صلاحیت داوطلبین نماینده‌ها که پیش از این در شهرستان و از طریق فرمانداری‌ و هیات اجرایی شهرستان صورت می‌گرفت، از این پس در وزارت کشور انجام می‌شود.نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس دستورکار دیگر جلسه کمیسیون را ماده ۲۳۴ آیین‌نامه نوان کرد و گفت: سید محمد مولوی نماینده مردم آبادان درخواست ماده ۲۳۴ و تحقیق و تفحص صورت گرفته را داشت که با اکثریت آرا در کمیسیون تصویب شد.حدادی خاطرنشان کرد: این موضوع به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تقدیم و در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته