حاشیه سازی و بداخلاقی در شان مجلس نیست - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۱۸ تیر ۱۳۹۹      ۰             114731      سیاسی, عناوین اصلی   Print This Post Print This Post

حاشیه سازی و بداخلاقی در شان مجلس نیست

نماینده ابهر در نطق میان دستور:

نماینده ابهر و خرمدره در نطق میان دستور خود گفت: حاشیه سازی و بداخلاقی در شان مجلس نیست. مجلس یازدهم نباید به حواشی بپردازد. حل مشکل معیشت و تورم مهمترین خواسته مردم از مسوولان است.حسن شجاعی علی‌آبادی نماینده حوزه انتخابیه ابهر و خرمدره در جلسه علنی صبح امروز چهارشنبه، ۱۸ تیرماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با بیان اینکه کشور ما در مقطع خاص از تاریخ انقلاب اسلامی قرار گرفته است، خطاب به مردم گفت: ای کاش شما هم در جلسه خصوصی و اجرایی با مسوولان می‌بودید. آنچه مسولین در جلسات خصوصی می گفتند به صورت علنی هم بیان می‌کردند.

وی افزود: اگر دولت امید به غرب امید نمی‌بست راه حل مشکلات کشور را به جای درون در خارج نمی دید، امروز ما گرفتار این مشکلات نبودیم. چرا دولت در ابتدای شروع خدمت به خیرخواهی دوستان و به استعدادهای درونی توجه نکرد، که امروز مجبور نباشد با جبر دشمن متوجه درون شود و راه به جایی نبرد.شجاعی علی آبادی گفت: کسی که با اختیار مهر دوستان را نپذیرد با قهر دشمن مجبور به پذیرش خواهد شد. مردم عزیز وضعیت امروز کشور محصول اعتماد عده‌ای به امریکا است.نماینده ابهر و خرمدره اظهار داشت: اعتماد به درون و استعدادهای عظیم انسانی در داخل کشور راه تعامل با دنیاست. همه باید اصلاح را از خود شروع کنند. مبارزه با فساد در قوه قضاییه مردم را امیدوار کرده است.

وی یادآور شد: مجلس می‌تواند با اصلاح خویش امیدی مضاعفی خلق کند. مجلس عصاره فضایل ملت است. حاشیه سازی و بداخلاقی در شان مجلس نیست. متن معیشت مردم است. متن گرانی است. مجلس یازدهم نباید به حواشی بپردازد.شجاعی علی آبادی با بیان اینکه آموزش و آموزش پروش موتور محرک و توسعه کشور است، بیان داشت: بخش مهمی از مشکلات جاری کشور محصول آموزش و پرورش است. فرهنگیان عزیز ما مشکل دارند، وزارت آموزش و پرورش به این مشکلات اعتنایی ندارد. چرا به فرهنگیان توجه لازم نمی شود؟ چرا به مطالبات بازنشسته ها، سرباز معلم ها، حق التدریس ها نهضتی ها توجه نمی شود؟ و پاسخ اقناعی داده نمی شود؟

وی افزود: سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در چه وضعیتی دارد؟ چرا فرهنگی‌ترین نهاد کشور دچار انتصابات سیاسی است؟ آموزش و پرورش محل تاز و تخت سیاسیون شده است. آیا می توان توقع ارتقا تعلیم و تربیت را داشت؟نماینده مردم ابهر و خرمدره یادآور شد: دولت فرصت یک ساله پیش رو را در جهت خدمت به مردم قرار دهد و پروژه ها را جمع بندی کند و از هزینه تراشی برای دولت آینده پرهیز کند. دولت محترم به داد تولید برسد اگربه تولید کمک نمی کند چوب لای چرخ تولید نکند.

وی گفت: مردم و دولت بدانند این مجلس، مجلس انتقام و انفعال نیست. حامیان دولت بدانند سوال از رئیس جمهور نه قصد مچ گیری بلکه پاسخگویی دولتی است که هفت سال کشور را در اختیار داشته. سوال از رئیس جمهور برای حمایت از دولت و تحرک آفرینی در دولت است.شجاعی علی آبادی افزود: در شرایط کرونایی آزمون نهضتی‌ها می تواند به تاخیر بیفتد . کنکور در این شرایط می تواند برای فرزندان این سرزمین خطرناک باشد.

نماینده ابهر و خردمدره با اشاره به اتفاقی که امروز در مجلس افتاد و اعتبار نامه تاجگردون که تایید نشد، بیان داشت: من قضاوتی در این مورد ندارم، اما از این تریبون به مردم گچساران و باشت عرض می‌کنم درست است اعتبار نامه نماینده شما تایید نشد، اما چنین نیست که در این مجلس نماینده نداشته باشید امروز همه ما نمایندگان، نماینده مردم عزیزگچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی هستیم. دیروز یک نفر از شما حمایت می کرد، اما امروز همه نمایندگان تا تعیین تکلیف نماینده شما از حقوق شما دفاع خواهند کرد.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته