هلیکوپتر و سلفی های های پنبه دانه ای ! - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۲۳ فروردین ۱۳۹۸      ۰             100976      سیاسی, سیل, عناوین اصلی   Print This Post Print This Post

فرماندار عالیترین نماینده دولت در شهرستان است و حسین پنبه دانه هم در جایگاه فرمانداری شوشتر نشسته است. شوشتری که بلقوه و بلفعل درگیر سیل است و بسیاری از ساکنان مناطق پیرامون آن آواره و بی خانمان شده اند. چشمان خسته آوارگان به پنبه دانه دوخته شده است زیرا او نماینده ی ارشد دولت است و همه تصمیم ها و مساعدتها، امدادها و نجاتها از مسیر او می گذرد.در چنین حالت و وضعی و بحکم اخلاق و قانون، هر کس هم جای او نشسته باشد، باید پریشان و محزون بشود، زیرا بیش از هر شخص دیگر می داند که بلای سیل چه بر سرِ کودکان و پیران و زنان حوزه ی تحت مدیریت خود آورده است اما ظاهراً چنین نیست و به گواه بشاشیت چهره ایشان و سلفی انداختنش در هلیکوپتر و نشر آن در فضای مجازی، ایشان با حساسیت جایگاهی که تصاحب کرده است، آشنا نیست.

 او سفرهای امدادی – استطلاعی هوایی را با پیک نیک بیاد ماندنی و تکرار نشدنی یا یک گردش گرم خانوادگی اشتباهی گرفته است !.در حالی که ناله های حُزن انگیز و ضجه های درد آور زنانِ در محاصره ی سیل قرار گرفته یا ساکن در شرایط سخت اردوگاه، دل هر انسان صاحب ضمیری را می شکند به درد می آورد، چگونه ممکن است رییس ستاد بحران و نماینده ی عالی دولت در شهرستان، به خود جرات چنین حرکات مبتذلانه که نشاندهنده بی مهری ایشان نسبت به سیل زدگان است را می دهد.طبق اصول اخلاقی و تعهدات بدیهی مدیریتی و حتی بلحاظ روانشناسی، عکس یادگاری گرفتن با اندوه عده ای آسیب دیده از سوی این فرماندار نوجوان صفت، بهترین دلیل بر تشدید بحران در آن منطقه است. پنبه دانه با این رفتار خود ثابت می کند که هیچ قرابت عاطفی و احساسی با زیاندیدگان ندارد و قامت او برای اداره ی یک بحران بنیان برافکن بسیار بسیار کوتاهتر از حد انتظار است. از وزیر کشور و استاندار محترمش این سئوال را می پرسیم که:

▫ به نظر شما وقتی زیاندیدگان بویژه نوجوانان که احساس بر رفتارشان غلبه می کند، این عکس پر معنای فرماندار محترم را می بینند، چه عکس العمل و واکنشی از خود نشان می دهند؟
▫ این چه دولتی است که تلاش می کند همه ضعف های کاری و رفتارهای نا مانوس مدیران خود را با چشم ارفاق و بی خیالی ببیند و طی کند؟.
▫ آیا این تساهل و بی مبالاتی نسبت به مدیران خاطی منجر به سلب هر چه بیشترِ اعتماد عمومی نسبت به قاطبه ی دولت نمی شود؟.

آری، وقتی هلیکوپتر و اختیارات مدیریتی باشد و هوا از قضا مطبوع و بهاری، چه چیزی برای تکمیل این پیک‌ نیک هوایی کم می ماند؟پاسخ واضح است:فقط یک عکس سلفی.

 علی عبدالخانی

 ۲۳ فروردین

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته

با عرض پوزش. مطلبی یافت نشد!