کرونا جان ۷۹ نفر دیگر را در ایران گرفت - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۰۷ بهمن ۱۳۹۹      ۰             126754      عناوین اصلی, ویژه ها   Print This Post Print This Post

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۷۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۹ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۷ هزار و ۵۶۰ نفر رسیده است. سیما سادات لاری روز سه شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۷ بهمن ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۶ هزار و ۴۲۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۵۹۰ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۳۸۵ هزار و ۷۰۶ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۳۶۷ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۰۳۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۹ میلیون و ۱۵ هزار و ۳۷۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.لاری گفت: بر اساس آخرین تحلیل ها، ۱۸ شهرستان کشور در وضعیت نارنجی، ۱۵۴ شهرستان در وضعیت زرد و ۲۷۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.وی افزود: پمپ بنزین ها از اماکن پر خطر در انتقال ویروس کرونا هستند، بنابراین لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در این اماکن ضروری است. توصیه می شوند هنگام مراجعه به پمپ بنزین باک خودرو را پر کنید تا کمتر نیاز به مراجعه به پمپ بنزین داشته باشید.
لاری گفت: هنگام مراجعه به پمپ بنزین حتما از دستکش یکبار مصرف استفاده و از تماس دست با نازل دستگاه حتی الامکان خودداری کنید. کارت سوخت خود را بدون تماس دست با دستگاه وارد و رمز آن را با دستی که دستکش دارد وارد کنید و پس از سوخت گیری کارت بانکی را شخصا وارد کنید و از اپراتور بخواهید رمز را وارد کند یا با دستی که دستکش دارد شخصا رمز کارت بانکی را وارد کنید. پس از آن دستکش را بدون تماس با بدن خارج و در سطل دردار بیندازید و در اولین فرصت کارت ها و دست ها ضدعفونی کنید یا بشویید.

 

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته