مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر: صادرات کلینکر قطع نخواهد شد - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۱۷ بهمن ۱۳۹۸      ۰             107000      شهرستان ها, عناوین اصلی   Print This Post Print This Post

مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر: صادرات کلینکر قطع نخواهد شد.عباس مدحجی: نوراله اسعدی مدیر کل بندر و دریانوردی شهرستان خرمشهر در نشست خبری از ادامه صادرات کلینکر خبر داد‌.‌نوراله اسعدی در جمع خبرنگاران گفت صادرات کلینکر را بعلت تقاضای موجود نمیتوانیم قطع کنیم اما با توجه به شکایت و اعتراضات شهروندان اقداماتی انجام دادیم که میزان آلودگی آن کاهش یابد. اگرچه ذات این ماده کثیف است و باعث آلودگی میشود اما افزایش ارتفاع دیوارها و استفاده از سیستم مه پاش از جمله این اقداماتی است‌ که برای کنترل الودگی آن انجام داده ایم‌.(کلینکر ماده ی اولیه ی تولید سیمان است که جابجایی آن با آلودگی هوا همراه است و همواره باعث آزار مردم ساکن در اطراف بندر خرمشهر و محل بارگیری بوده است‌.)

مدیر کل بندر خرمشهر هچنین در این نشست خبری افتتاح چند پروژه بندری در هفته ی دولت (گذشته) خبر داد و گفت: در هفته ی دولت چند پروژه ی مهم در حوزه های زیرساختی با اعتباری بالغ بر ۲۴۰میلیارد را به بهره برداری رساندیم که مهمترین آنها ایجاد پایانه کانتینری بندر با ۱۷۵ میلیارد تومان اعتبار از بخش خصوصی بود‌. طی این مدت مساحت نزدیک به ۷هکتار در پس کرانه اسکله برای تخلیه و بارگیری کانتینرها ایجاد شده و سیستم اطفای حریق با ۲۷ میلیارد تومان ارتقای قابل توجهی پیدا کرد.

اسعدی در بحث گردشگری دریا از تلاش برای احداث هشت اسکله ی گردشگری آبی روی رود کارون خبر داد و افزود: این پروژه را برای چهارمین بار به مناقصه بردیم ولی مشارکتی از سوی بخش خصوصی اعلام نشده است. در این پروژه هشت پست اسکله ی گردشگری دریایی در چهار نقطه ی رود کارون با اعتبار اولیه ی ‌ ۱۲ میلیار تومان پیش بینی شده است.مدیر کل بندر خرمشهر برای چندمین بار از خارج سازی بزرگترین مغروقه بندر خرمشهر که همان کشتی خانیان (یا اوجانیک مربوط به یوگسلادی سابق‌) است گفت و افزود: سال گذشته هم برای مناقصه رفت ولی بعلت مشکلاتی به سرانجام نرسید. ۱۸۰شناور بعد جنگ تا الان از آبراه اروند خارج شدند و اکنون ۱۰ عدد آنها باقی مانده که از این تعداد ۸ مغروقه در محدوده ی ایران است.

اسعدی در ادامه از طرح ساختمان مرجع دریایی با برج کنترل مناسب، برگزاری جلسات کمیته ایمنی آبراه اروند، طرح امنیت گواهینامه های دریانوردی، تست سیگنالینگ آبراه اروند، فعال کردن حوزه ی دریایی برای بازدید راهیان نور و رونق گردشگری دریایی و امکان تردد شبانه روز شناورها گزارش داد و تاکید کرد هیچ موردی از ویروس کرونا در شناورها و مسافران دیده نشده است و پایش ورود افراد و مسافران بصورت مستمر درحال انجام است.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته