سیل و نفت؛ به ما چه! - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۲۴ فروردین ۱۳۹۸      ۰             101016      عناوین اصلی, مقالات   Print This Post Print This Post

غلامرضاجعفری :صنعت نفت با توجه به نوع مدیریت فسیلی و منفعت طلبانه، به طور کلی ضد محیط زیست انسانی،حیوانی، گیاهی است و حتی برای سنگها و دانه های پراکنده شنها مضر است، برای ما خوزستانی ها حتی خطرناکتر از بختکی است افتاده بر جان‌مان.متن فوق را باور نکنید، باور نکنید که اهواز به تنهایی  بیش از پانصد حلقه چاه نفت دارد! باور نکنید که چاههای ویل نفت، گازهای عجیب و غریب به آسمان و زمین پمپاژ می کنند! باور نکنید که صنعت نفت برای خوزستان یادآور مادر مرده ایست که از بخت بد گرفتار زن پدر شده، زن‌پدری عبوس، لافزن، بی عاطفه و البته آشنا با فنون مخ زنی؛ فنونی که در عالم بیرون از زن و شوهری موسوم به فنون تبلیغات و پروپاگانداست، عین همان فیلمی که در هنگامه ورود سیل به زمین های کشاورزی و دوری بدیع آبهای سرگردان از چاههای نفت هورالعظیم؛ به اصطلاح خبرنگاری را در کنار شبه مخاطبی نشان می‌داد، خبرنگاری که مخاطب دوربینش را عین یک مرده تلقین می‌کرد تا بگوید: هدایت سیل به سمت زمین های کشاورزان شایعه است!

همه آنچه در باره نکبت نفت در خوزستان شنیده اید باور نکنید، فقط یادتان باشد هرگز آرزوی داشتن یک زمین حاصل خیز نداشته باشید، زمینی  در جغرافیای ماتم زده خوزستان که تا چشم ببنیدید، علائم وجود نفت و فسانه نفت خانه خرابتان خواهد کرد.می خواهید گندم بکارید، می خواهید پیاز، گوجه، خیار و شلغم و امثالهم بکارید اما چاه نفت حسابتان را می رسد، اگر زیر پایتان نفت باشد که شانس‌تان گفته و مدیران عادل! نفتی، از بسکه الطافشان شامل حال آدم و ابن آدم و ابناء دیگر طبیعت است، چنان لطف بارانتان می‌کنند که در زیر آوار مهربانی‌شان خفه شوید، البته نمی توان منکر وجود برخی نشانه‌های سوختن جانتان به همراه دوده ناشی از سوختن گازهای نفتی شد، مهم اما آوار محبت و مهری است که مدیران نفتی برخانه‌تان تلنبار می‌‌کنند ! اگر هم زمین‌تا‌‌‌ن از بدشانسی! نفت نداشته باشد، نگران چیزی نباشید چرا که آینده سرشار از تاکتیکهای مهربان نفتی هاست تا کشاورز خوزستانی بی نصیب نماند، همین سیراب کردن زمین کشاورز تا سر حد خفگی یک نشانه دیگر از مهرشان بر گرده مردم!

هیچ کدام اینها را باور نکنید، وقتی که شخص شخیص وزیر نفت، به زبان سلیس فارسی می گوید،صنعت و وزارت و سازمان و شرکت و خلاصه هر نوع ساز و کار نفتی در برابر محیط زیست خاشعانه و خاضعانه رفتار میکنند؛ چگونه می توان شعله های بی زبان چاههای نفتی را به عنوان  شاهد مدعای وجود گازهای مضر در محیط زیست استان باور کرد؟! وقتی شخص ایشان دستور داده در برابر طبیعت اگر لازم بود به جای نفت در لوله های دراز نفتی، آب گسیل کنند، و مگر شعله این چاهها روان‌تر از شخص وزیر سخن می گویند؟!حالا کسی بیاید و بگوید حکایت نفت و نفتی ها با مردم خوزستان خاصه مردمان کشاورز و صبورش، حکایت زیستن رنجها و مصیبت‌هاست، مصیبت‌هایی که در برابر قلم و قلب و دوربین شنگول برخی رسانه ها و شخص‌ها، بدل به گلستانی می شود سرشار از نعمت و وفور.شما اما باور نکنید.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته

با عرض پوزش. مطلبی یافت نشد!