هور را باز کنید! - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۲۳ فروردین ۱۳۹۸      ۰             101003      عناوین اصلی, مقالات   Print This Post Print This Post

مجید عبودی : همانطور که بر کسی پوشیده نیست، کوچک و بزرگ، پیر و جوان خوزستان این روزها درگیر بحران سیل هستند. سیلی که زاییده عملکردها و سیاست های خرد و کلان ماست. سیلی که در منطقه جنوب غربی استان، چند ماه است که خواب را بر مردم حرام کرده است. مردمی که بر این باور رسیدند، یکی از راه حل های کلیدی، فوری، موثر و ضروری در شرایط حال حاضر برای مدیریت این بحران باز کردن مرزهای داخلی و خارجی درون هورالعظیم است. هوری که وسعت و عمق آن این گنجایش را دارد که همه ۵ تا ۶ میلیارد آب پشت سد کرخه را در شکم خود جای دهد و به ابرهای آسمان برای دوباره باریدن لبخند بزند.

نمایندگان محترم:مگر نه اینکه مجلس و نمایندگان آن حق تصویب و ورود به مسایل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را دارند و نیز هر نوع تغییر در خطوط مرزی داخلی به صورت اصلاحات ضروری و با رعایت مصالح می تواند توسط مجلس انجام شود. آیا حالا وقت آن نرسیده است، که دستی ببرید و کاری بکنید که خطوط مرزی هور را بر اساس رعایت مصالح اجتماعی مردم کم رنگ تر کنید.

نمایندگان محترم:مردم بر این باور هستند که جایگاه مجلس شورای اسلامی در دو بعد قانونگذاری و نظارت، بسیار رفیع است و عموم نمایندگان در برنامه‌ریزی و سیاست گذاری‌های کلان جامعه از قدرت لازم برخوردار هستند. آیا این مردم سیل زده خوزستان از این خورداری سهمی دارند؟.مگر نه اینکه مردم با انتخاب شما از بین جمعیت کثیر کاندیدها به عنوان نماینده بر این باور هستند که شماها می توانید بر مسائل کلان مملکت احاطه کامل تری داشته باشید و در این زمینه از هوش، ذکاوت، درایت سیاسی و قوه تشخیص بالاتری برخوردار هستید. قدرت تجزیه و تحلیل مسایل، حوصله، توانایی، سواد جستجو، دستیابی و مطالعه اطلاعات و همچنین پیگیری مسائل تا رسیدن به نتیجه مطلبوب از خصوصیات بارز شماها است. شماهایی که امید مردم برای عبور از سختی ها و تنگناهای پر پیچ و خم زندگی جمعی هستید. آیا وقت آن نرسیده که دست به کار شوید و با بازکردن مرزهای هور، از جایگاه خود و مجلس شورای اسلامی دفاع کنید.

عالی جنابان:مگر غیر از این است که مردمان یک منطقه به نمایندگی از خودشان یک یا چند نفر را انتخاب می کنند تا حرف، مشکلات، کاستی هایشان را به عنوان منتخب مردم و امین مردم به گوش مراجع بالاتر برسانند و در کنار آن پیگیر خواسته های بر حق مردم و منطقه باشد. شما در مورد چنین مردمی چه فکر می کنید؟.

مگر نه این است، که نماینده مجلس باید بی عدالتی های احتمالی را در سطح منطقه پیگیری و از حق و حقوق مردم در حوزه انتخابیه خود با هدف اجرای هر چه بیشتر عدالت دفاع کرده و با تلاش و کوشش مضاعف از بی عدالتی و حق کشی نسبت به حقوق حقه مردم جلوگیری کند. آیا در شرایط فوق بحرانی حاضر، خواسته باز کردن هور، این خاستگاه طبیعی هزاران ساله برای استقرار آب های جاری منطقه، آن هم برای ایمن بخشی به جان و مال و حرمت مردم منطقه مصداق بی عدالتی است یا آیا این خواسته، خواسته زیادی است؟

و در آخر از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی استان خوزستان و بخصوص نمایندگان حوزه های درگیر سیل جاری انتظار می رود با علم و اگاهی تا باز شدن مرزهای درونی هور کنار مردم رنجدیده باشند و غیر از وظیفه نمایندگی، به وظیفه انسانی خود بی توجه نباشند و از مردم هم انتظار این است در شرایط حاضر به عنوان یک سرمایه اجتماعی موثر این نمایندگان را حمایت و پشتیبانی کنند.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته

با عرض پوزش. مطلبی یافت نشد!