جهانگیری: باید در برابراحتمال وقوع سیل در تهران آماده باشیم - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۰۶ فروردین ۱۳۹۸      ۰             100186      سیل, شهرستان ها, عناوین اصلی   Print This Post Print This Post

معاون اول رئیس جمهوری در جلسه ستاد بحران در ساختمان استانداری تهرانبا اشاره به پیش بینی ها در مورد احتمال وقوع سیل در تهران گفت: باید در برابراحتمال وقوع سیل درپایتخت آماده باشیم.به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری در جلسه مدیریت بحران استان تهران گفت: لازم است با مدیریت مناسب، آثار زیانبار سیل کمتر شود.وی با اشاره به پیش بینی هواشناسی درباره بارندگی های شدید عنوان کرد: از سه روز گذشته هواشناسی درباره بارندگی شدید در تهران هشدار داده و امکان وقوع سیل وجود دارد.معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: درس امروز شیراز جدی بود. ما گلستان و مازندران رفتیم و شرایط سختی آنجا بود اما لحظات کوتاه شیراز تکان دهنده بود و هموطنان جان خود را از دست دادند .

جهانگیری ادامه داد: مدیران گلستان مازندران تلفات جانی را مدیریت کردند و موارد اتفاق افتاده خیلی مرتبط با سیل نبود البته این اتفاق درد آور است.وی تصریح کرد: بر اساس پیش بینی ها بارندگی در تهران تا فرداشب ادامه دارد در نتیجه امشب باید مراقبت های لازم صورت گیرد و همه با حساسیت از پایتخت با تمام وجود محافظت کنیم.معاون اول رییس جمهور گفت: در شیراز از لحظه بارندگی تا سیل ۲۰ دقیقه زمان طول نکشید لذا مسوولان باید آماده وقوع سیل در تهران باشند و محل های پرخطر از سوی پلیس و شهرداری شناسایی و اطلاع رسانی شود.جهانگیری. اظهار کرد: ‌امیدوارم این اتفاق نیفتد اما موضوع را جدی بگیرید و کنترل کنید.در ادامه این جلسه مدیران حاضرتوضیحاتی را درباره اقدامهای انجام شده ارائه کردند. آماده باش ۵ هزار نیروی آتشنشانی، قرار گرفتن امکانات در ۵ بخش از استان تهران، شناسایی مسیل ها و رودخانه ها از جمله این توضیحات بود.

جهانگیری در ادامه بر توجه ویژه به ایستگاه های مترو تاکید کرد.همچنین رییس سازمان هواشناسی نیز در این جلسه گفت: طبق بررسی ها تا ساعت ۷ صبح فردا بارش ها به صورت نقطه ای خواهد بود و از این ساعت به بعد شاهد بارش های بیشتری هستیم و این بارندگی تا ظهر چهارشنبه ادامه خواهد داشت. شدت بارش ها از بعد از ظهر سه شنبه خواهد بود و تا ظهر چهارشنبه ادامه دارد.معاون اول رییس جمهوری در ادامه خواستار تعیین مسوول برای هر بخش از استان تهران به منظور آمادگی برای مقابله با آسیب های بارندگی های غیرمتعارف احتمالی شد.در ادامه مدیران حاضر به تعطیلی رستوران های فعال در جوار رودخانه ها در برخی مناطق از جمله دربند و تجریش و کاخ موزه سعد آباد تهران در ۴۸ ساعت آینده اشاره کردند.آمادگی ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی و حوزه های بهداشتی درمانی، آمادگی نیروهای انسانی و تیم های مدیریت بحران در مناطق لواسان، فشم، شمشک و درنظر گرفتن تدابیر ویژه برای سد امیرکبیر و رودخانه کرج و درنظر گرفتن چاله های شنی برای هدایت سیلاب از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه مطرح شد.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته

با عرض پوزش. مطلبی یافت نشد!