روزانه ۲هزار و ۲۵۰ تست کرونا درمرکز بهداشت غرب اهواز گرفته می‌شود ‌ - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۰۵ اسفند ۱۳۹۹      ۰             128641      خوزستان   Print This Post Print This Post

رییس مرکز بهداشت غرب اهواز گفت: روزانه بیش از ۵۰۰ تست PCR و یک هزار و ۷۵۰ تست سریع در مراکز بهداشتی و درمانی منتخب حوزه غرب اهواز انجام می‌شود تا از این طریق جلوی انتشار بیشتر کرونا در خوزستان گرفته شود.دکتر مهران احمدی بلوطکی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: روزانه بیش از ۸۰۰ نفر به مراکز درمانی بهداشتی غرب اهواز مراجعه می‌کنند.

بار مراجعات ۱۵ تا ۲۰ برابر شده است

وی با بیان اینکه بار مراجعات به این مراکز نسبت به ۲ هفته پیش ۱۵ تا ۲۰ برابر شده افزود: بار مراجعه به مراکز درمانی منتخب غرب اهواز به دلیل حاشیه‌نشینی، تراکم ادارات، وجود سازمان‌ها، پاساژها و مراکز خرید با روند تندی در حرکت است.رییس مرکز بهداشت غرب اهواز با بیان اینکه پنج مرکز منتخب در حوزه غرب اهواز فعال و به مردم خدمت رسانی می‌کنند گفت: مراکز کیان آباد، فرهنگ شهر، لشکر، شفا (بیمارستان شفا) و عین دو ، پنج مرکز منتخب حوزه غرب اهواز هستند.

وی ادامه داد: مناطق گلستان، کیانپارس، پردیس، کوی علوی و فرهنگ شهر آلوده ترین مناطق حوزه غرب اهواز ناشی از شیوع کرونا هستند لذا مردم کمتر در این نقاط رفت و آمد داشته باشند.احمدی بلوطکی گفت: بیشترین عامل انتقال بیماری در حوزه غرب اهواز تردد درون شهری، تجمع‌های خانوادگی و دورهمی‌ها است. شب گذشته شاهد برگزاری یک مراسم عروسی با ۸۰۰ نفر در غرب اهواز بودیم که پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در آن رعایت نشده بود.

روزانه ۲۰ تا ۳۰ محل در غرب اهواز پلمب می‌شود

وی ادامه داد: جای تعجب دارد که یک فاجعه بزرگ انسانی در خوزستان در حال رقم خوردن است اما هنوز باید به برخی بگوییم ماسک بزنند. متاسفانه مردم خیلی عادی به قضیه نگاه می‌کنند و تا زمانی که خود یا اعضای خانواده شان به کرونا مبتلا نشوند، موضوع را جدی نمی‌گیرند.احمدی بلوطکی بیان کرد: روزانه بین ۲۰ تا ۳۰ محل را در غرب اهواز پلمب می‌کنیم همچنین بالغ بر ۲۰۰ تذکر کتبی و یک هزار تذکر شفاهی می‌دهیم.هم اکنون ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی و هشت شهرستان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته