سقــــوط آزاد (۱) - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۲۹ بهمن ۱۳۹۹      ۰             128218      خوزستان, مقالات   Print This Post Print This Post

دکتر فاضل خمیسی : مخربترین دخالت قدرتِ سیاسی که میتواند بدتر از بمب هیدروژنی سالیان سال نسل های بعدی را مورد تأثیر قرار دهد در حوزه ی «تعلیم و تربیت» یا همان آموزش و پرورش است ، میگویید نه !!.پس لطفاً به خلاصه ای موجز که براساس آخرین یافته های آماری وزارت آموزش و پرورش منتشر شده است دقت شود تا به ابعاد فاجعه ا ی که در حال رخ دادن است معرفت بیشتری پیدا گردد:- براساس دفترچه ی آماری مذکور وضعیت نیروی انسانی ، فضا و حتی امکانات در خوزستان نسبت به سایر استان‌های مشابه از نظر جمعیتی اختلاف فاحش نداشته و حتی در بعضی موارد شاخص های مطلوبتری دارد اما بدلیل عدم توزیع مناسب یا کیفی سازی این منابع ، فرصت سازی مناسبی در این زمینه بوجود نیامده است.

ایجاد فاصله طبقاتی آموزشی و خروج مدارس دولتی از حالت رایگان به پولی تحت عناوین مختلف از قبیل هیات امنایی ، شاهد و ... در خوزستان نسبت به استان‌های مشابه یکی از معضلات اصلی خانواده ها شده است ، بطوریکه اصفهان و فارس با آمار دانش آموزی نزدیک، در دوره ابتدایی به ترتیب ۴۶ و ۳۹ دبستان هیات امنایی دارا هستند اما خوزستان با ۱۲۹ دبستان هیات امنایی باعث فشار مضاعف بر اولیا و دانش آموزان شده است.

 میزان ترک و بازماندگاناز تحصیل بخصوص در دختران در خوزستان نسبت به سایر استانها وضعیت بغرنج تری دارد.و .... اما خط‌ــر خاموش از اینجا آغاز و استدعا دارم به دقت مورد ملاحظه قرار گیرد :«رتبه ها» یکی از اصلی ترین مقیاس ارزیابی موفقیت نظام برنامه ریزی بشمار میآید که در آموزش و پرورش که مشتمل بر ۳۱ استان است هر ساله این رتبه بندی برای آگاهی بخشی به متخصصان و برنامه ریزی بهتر در تمامی پایه های تحصیلی اعلام میگردد ، براساس آخرین رتبه بندی پایه های تحصیلی در خوزستان شاهد سقوط آزادی هستیم که اگر چاره ای اساسی و صادقانه و به دور از آمار سازی نیاندیشیم خوزستانمان در آینده زیر غبار ناتدبیری مدفون خواهد شد :

پایه ابتدایی: رتبه :
اول ۲۳
دوم ۲۵
سوم ۲۸
چهارم ۲۸
پنجم ۲۸
ششم ۲۹

با این بستر نزولی در دوره ابتدایی شاهد آن هستیم که براساس دفترچه ی مستند آماری مورد اشاره در نتایج امتحانی سه پایه متوسطه اول ( راهنمایی سابق) و بخصوص امتحانات پایه نهم با رتبه ۳۱ در قعر جدول و آخرین استان از نظر شاخص های آموزشی قرار میگیریم . ...

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته