"شهر چاله ها" - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۲۵ خرداد ۱۳۹۸      ۰             103279      خوزستان, عناوین اصلی   Print This Post Print This Post

عباس حسین زاده : با یک جستجوی ساده در اینترنت از طریق موتور جستجوی گوگل با عبارت « شهر چاله ها» با نتیجه جالبی مواجه شدم « تبریز شهر چاله ها/ شهر اولین ها رکورددار چاله چوله ها». این دیگر بی انصافیست. این عین تبعیض است همه چیز را نباید تبریزی ها برای خود ثبت کنند! پس شهر اهواز کجای این رنکینگ قرار دارد؟

امشب ساعت ۲۱:۲۰ دقیقه از سمت چهارشیر به سمت کوی فرهنگیان که داشتم می آمدم در بلوار پاسداران تقریبا نزدیک به شهرداری منطقه ۳ شاهد ترافیک نیمه سنگینی بودم، از حدود ۵۰ متری جمعیتی را مشاهده می کردم که بعضی ها دوربین به دست در حال فیلم گرفتن بودند خدا خدا می کردم که تصادفی رخ نداده باشد که مصدومی در آن باشد. آهسته آهسته که از کنار صحنه می گذشتم شاهد افتادن سمند در چاله ای که در وسط بلوار ایجاد شده بود، شدم. در مسیر برگشت کنجکاو بودم. سوالات زیادی برایم پیش می آمد، مگر می شود شهر به این روز بیفتد؟ چرا حفاری های زیادی در سطح اهواز و در مناطقی از جمله کوروش، فرهنگیان، زیتون و … در حال انجام است؟ چرا وقتی حفاری می کنند بعد از آن آسفالتی در کار نیست؟ کی مسئول حفاری هست؟ چه کسی مسئول ترمیم آسفالت است؟ و سوالاتی از این قبیل که شاید برای هر شهروندی رخ دهد. اما سوال دیگر من این است که مسئولان زیربط این سوال برایشان پیش نمی آید که مردم باید بدانند و حق دارند که بدانند اگر امروز خیابان یا فلکه آنها را بستید حق دارند بدانند: برای چه مشکلی آسفالتشان را حفر می کنید؟ این حفر کردن چه مدت زمان بطول می انجامد؟ مسئول این پروژه کیست؟ مسائل ایمنی از قبیل تابلوهای احتیاط و هشدار دهنده جهت تردد خودروها و عابرین پیاده با چه سازوکاری باید نصب شوند؟ مسئول ترمیم بعد از حفر کیست؟ و سوالات از این قبیل. اما متاسفانه مسئولان ما در این زمینه بگونه ای دارند عمل می کنند که تمام این سوالات فقط از رهگذر ذهن های شهروندان بصورت انتقاد می گذرد و شاید تبدیل به یک بدبینی نسبت به دستگاه خاصی شود که از قضا این بدبینی مربوط به آن دستگاه نشود.

نمونه ای را برای شما مثال می زنم: بنده در کوی فرهنگیان ساکن هستم چند وقتی است که شاهد حفاری هایی در فلکه بزرگ فرهنگیان هستیم که قسمت منتهی به کوی فرهنگیان یک کاملا تخریب شده و در حال حاضر کاملا بسته شده و خودروها جهت رسیدن به بلوار باید در همان فلکه بر خلاف جهت حرکت ماشین های مقابل در فلکه حرکت کنند که هرآن حادثه ای ناگوار رخ دهد.پیشنهاد بنده بسیار ساده است، برای انجام هر پروژه از قبیل حفاری خیابان ها به منظور اصلاح شبکه آب و فاضلاب، علاوه بر نصب علائم هشدار دهنده، اطلاع رسانی به شهروندان در قالب نصب یک بنر در مسیرهای منتهی به پروژه از حداقل حقوق یک شهروند در این زمینه است:در بنر اطلاع رسانی ذکر مواردی از قبیل: موضوع پروژه (پروژه در راستای حل چه مشکلی است)، کارفرمای پروژه، زمان شروع و پایان پروژه را قید نماید.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته