برای مشترکان حساس! - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۲۲ خرداد ۱۳۹۸      ۰             103156      خوزستان, عناوین اصلی   Print This Post Print This Post

عباس ظهیری :همین چند سال پیش بود که در اثر حادثه‌ای آب بخش کوچکی از تهران برای مدت کوتاهی قطع شد.مدیر آن منطقه برای تمام مشترکانی که دچار اختلال در آبرسانی شدند یک بسته پستی شامل عذرخواهی کتبی و مقداری شیرینی ارسال کرد.سال گذشته وقتی برق بخشهایی از بصره که از شبکه برق کشورمان تغذیه می‌شود دچار قطعی شد مردم برای چند هفته حکومت را با راهپیمایی و بستن مسیرشرکت‌های نفت و آتش زدن کنسولگری‌ها به چالش کشیدند.در خوزستان اما قطع آب یا قطع برق جزوی از جریان زندگی در دمای بالای پنجاه درجه است. شرکت برق با اطلاعیه‌ای که به عبارت “جهت اطلاع مشترکان حساس!” مزین شده است به مردم اطلاع می‌دهد که برقشان قطع خواهد شد. آن هم فقط برای مشترکان حساس!

بر هیچ کس پوشیده نیست که حجم زیادی از انرژی برق کشور در این استان ویران توسط نیروگاه سدها تولید می شود. تولیدی که هزینه گزافی همچون محرومیت از آب روخانه ها را برای این مردم به همراه داشته است. اما چرا منابع انرژی آن دقیقا در بزنگاه جهنمی تابستان این اقلیم قطع می‌شود تا همزمان هم گرما و تعطیل شدن زندگی را به خورد آنها بدهد و هم با قطع شدن پمپ‌های آب، آب شرب را هم از دسترس خارج نماید؟نه کسی عذرخواهی می کند و شیرینی می‌فرستد و نه کسی اعتراض!

خوزستان بعنوان اولین جایگاه تاسیس سازمان آب و برق، اولین قربانی این سازمان مافیایی چه از لحاظ تخریب محیط زیست و چه از لحاظ محدودیت کاشت کشاورزان و چه از لحاظ محرومیت از آب و برق است.اهواز تنها کلان شهری است که هنوز از شبکه برق رسانی “هوایی” فرسوده استفاده می‌کند که علاوه بر خطرات جانی و بد منظر شدن شهر از کابل‌ها و تیرهای درهم و برهم، ارمغانی همچون قطعی برق در باد و باران و ریزگرد و گرما را برای مردم به همراه داشته است.کجای کار می‌لنگد؟ آیا مدیریت بلد نیستند؟ پس چرا در استانهای دیگر بلدند؟آیا خوزستانی‌ها شهروندان درجه دوم حساب می‌شوند که باید از حقوق کمتری برخوردار باشند؟آیا مردم نجابت زیاد از حد نشان می‌دهند و با هر دشواری و ظلمی سازگار شده اند؟

آقایان مدیر!

شما برای تامین برق و آب در حال دریافت هزینه‌های چندبرابری از مردم خوزستان هستید. به جز هزینه‌های قبض تصاعدی، مردم هزینه از بین رفتن وسایل الکتریکی از بین رفته در اثر نوسانات را می دهند. هزینه بی آبی می دهند، هزینه محیط زیستی و بیماری‌ می دهند.جان مردم را به لب نرسانید. به لب رسانده اید… جان آنها را نستانید. آن‌چه می بینید بلاهت و نادانی نیست… نجابت است. حلم و بردباری است و به فرمایش علی بن ابی طالب :”ایاک و غضب الحلیم”

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته