مدیران جهان متحد شوید! - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۱۶ بهمن ۱۳۹۷      ۰             97790      اجتماعی, فرهنگی و هنری   Print This Post Print This Post

چقدر این مدیران گلند و ما بد، وقتی رتبه استان سر به فلک کشیده، وقتی معلمان تازه استخدام شده روح و جسم کودکان را سوهان نمی شوند، وقتی رتبه کنکور استان حتی از رتبه ایالت کالیفرنیا هم بالاتر است و اندکی پایین تر از بلوچستان، وقتی مدارس چادری و غاری و ... نداریم، وقتی میز نیمکتهای مدارس، شلوار کهنه دانش آموزان را جر واجر نمی کند، وقتی معلمان استان با احترام کامل، حقوقشان بیش از یک دهم درامد یک دکه دار است و شاید هم بیشی کمتر!

وقتی مدارس غیرانتفاعی به اخص کلمه انتفاعی هستند و تعداد دستشویی های مدارس رکورد استاندارد را با دنده معکوس شکسته؛ وقتی از سر ناچاری نیست که برخی معلمان، برخی دانش آموزان لپ گلی را مجبور میکنند در کلاسهای خصوصی بنشینند، وقتی در همان کلاسهای خصوصی اجباری،حتی به جای درس دادن، برخی معلمان از همان برخی معلمان پیش گفته، سوالات برگه های امتحانی را نمی دهند! وقتی هم حال مدارس مان خوب است،هم معلمان و هم دانش آموزان و حتی همسایه های معلمان و مدارس و ... فقط شما باور نکنید! وقتی همه چیز در حد اعلای ابتذال خوب است و منطقی است و بر سر مراد! آنکه انتقاد میکند، لابد مریض است، دیوانه است، مجنون است که این همه پیشرفت و رشد را نمی بیند، همان فی قلوبهم مرض است، همانی که اذا خاطبهم الجاهلون قالوا سلاما.

راستش یک پسرهمسایه داریم دانش آموز، اندکی باهوش، اندکی بازیگوش، سرش در کتاب و گوشی و تبلت و همزمان میخواهد قمر مصنوعی را هک کند و البته سایت فروش کالباس را، اما همو متوجه یک نکته شده، یک نکته که نشان میدهد منتقدان دیوانه اند و حال آموزش و پرورش در قله قاف خوشی و سرور و مسرورت! میگفت ما یک معلم داریم خیلی پیر، خیلی از خیلی پیر حتی پیرتر، تقریبا سه چهار نسل دانش آموز دارد و بسیاری از دانش آموزانش حالا یا بازنشسته اند، یا مدیر و کارمند و معلم و دانشجو و هنوز دانش آموز، یعنی از همان راسته معلم های قدیم، همانانی که هنوزمی شود دستشان را بوسید و طعم دانش را حس کرد، خلاصه میگفت که این معلم انسان بسیار منصفی است، بسیار چیزها از می آموزیم که در کتاب نیامده،حتی سلام گفتن را و در آنسوی معلمی هم داریم از نسل این طرفتر، از نسلی انگار عصبی، انگار همیشه ناراحت، او درس میدهد؟ نه فقط چند فرمول تعریف میکند و میرود و اگر بیشتر می خواهی باید راهش را یاد بگیری.مشکل اما از پسر دانش آموز است، از منتقدی که بیمار است، مرض دارد که این همه شکوه و تجلی و تلالو را نمی بیند، کور است، کرگدنی است با شاخی که کورش کرده، منتقدان را باید کشت، نهضت قتل منتقدان مفیدترین نهضت در قرن بیست ویکم خواهد بود، مدیران جهان متحد شوید!

غلامرضاجعفری

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته

با عرض پوزش. مطلبی یافت نشد!