سوء مدیریت و ساختار بیمار در خوزستان! - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۸      ۰             101297      مقالات   Print This Post Print This Post

محمد سرکوهکی : سوء مدیریت وساختار بیمار مدیریت در خوزستان بعنوان غنی ترین ایالت در دنیا دیگر از شکل طبیعی خارج شده است.بگذارید از یک مقدمه آغاز کنم ؛ خوزستان از نظر منابع و فرصت ها ؛ غنی ترین استان در جهان است . استانی که بیشترین نفت و گاز در جهان ؛ بیشترین خاک زراعی درجهان؛ بیشترین رودخانه درجهان؛ بیشترین سدها درجهان؛ بیشترین کارخانه های فولاد و سیمان در جهان ؛ بزرگترین زراعت نیشکر وصنایع جانبی درجهان؛ بیشترین پتروشیمی در جهان؛ بیشترین حوضچه های ماهی و میگوی گرمابی و سردابی در جهان و.....را دارد ؛چطور میشود که این همه عقب مانده و محروم است!!!بگذارید چند نمونه مثال بزنم :

▪سال ۱۳۷۸ بودجه طرح مترو پنج شهر اصفهان و شیراز و تبریز ومشهد اهواز تصویب شد . مترو چهار شهر راه اندازی شده ؛ اما اهواز هنوز در مرحله تونل زدن قرار دارد وبجز یکی دوسال گذشته فعالیت چشمگیری نداشته است!!!

▪مهمترین موضوع جهان زباله و محیط زیست است . تمام کلانشهر ها بازیافت زباله را اجرا کرده اند و هیچ دفن زباله ای ندارند اما خوزستان در حد محروم ترین مناطق هنوز در حال دفن زباله است. البته در دوره جدید و شورای پنجم اولین حرکات علمی در خصوص بازیافت درحال انجام است!!!

▪در بخش نیشکر ؛ باصنایع جانبی آن میشود بخش کشاورزی کشور را نجات داد؛ اما بروید و پیشرفت صنایع جانبی را بررسی کنید.

▪کارخانه های خوزستان مانند سیمان و فولاد یکی یکی در حال ورشکستگی هستند .

▪استاندار نیز نه تنها اقدام موثری برای توسعه استان و برنامه ریزی وسازماندهی دراستان نکرده ؛ بلکه در حال روزمرگی مدیریتی و چانه زنی در تقسیم مدیریت های استان برای حفظ خودش است!!! که اوج ناهماهنگی مدیریتی در استانداری را میشد در آبگرفتگی اخیر در استان دید!!

خوب؛ خوزستان که قاعدتا می بایست قبل از همه مترو اش راه می افتد و قبل از همه زباله را بازیافت میکرد چرا از همه کشور عقب تر است!!!ما غنی ترین ایالت دنیا هستیم . هیچکس در حق ما کوتاهی نکرده ؛ نه خداوند متعال و نه دولت (البته دولت با انتخاب این مدیران غیر متخصص برای نبض اقتصادی ایران ؛هم در حق خودش جفا کرده ؛ هم کشور و هم خوزستان)مگر این همه منابع نباید مدیریت شوند . با کدام ساختار و کدام مدیران!!!!!اصلا نگاهی به مدیران خودمان و استان های دیگر بیندازیم که هر روز هم انتخاب مدیرانمان رانتی تر و غیر منطقی تر میشود!!!ما خودمان در حق خودمان جفا میکنیم .

چه در انتخاب نمایندگانمان و چه در سرسپردن به انتخاب مدیران غیر متخصص!!! بروید ببینید در بعضی استانها به محض انتخاب یک مدیر غیر متخصص و بی تجربه ؛ نخبگان چه قیامتی به پا میکنند!!!اما دراستان ما بیشتر مواقع پیمانکاران و دلالان مدیران را تعیین می کنند!!!وقتش نیست اعتراف کنیم ساختار مدیریتی بیمار و رانتی ؛غیر متخصص و گعده ای خوزستان؛ عامل همه این عقب ماندگی ها است!؟در انتها از همه نخبگان سیاسی استان تقاضامندم ضمن معرفی مدیران نالایق؛ راهکار و مکانیزمی برای اصلاح ساختار مدیریتی و کنار گذاشتن مدیران ناتوان و غیر متخصص و اصلاح روش انتخاب نمایندگانمان ارائه نمایند ودر همین راستا در چند روز آینده گزارش مفصل وکاملی از عملکرد وناکارامدی های مدیریت ارشد استان ارائه خواهم داد

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته