انتشار بوی نامطبوع الکل سازی نفس مردم خرمشهر را برید - پایگاه خبری تحلیلی عصر ماه اهواز

  مشاهده مطلب

      ۱۹ مرداد ۱۳۹۸      ۰             99529      حوادث, خوزستان   Print This Post Print This Post

رییس اداره حفاظت محیط زیست خرمشهر با اشاره به شکایت تعدادی از دهیاران این شهرستان از بوی نامطبوع پساب شرکت الکل سازی، گفت: شرکت الکل فناوران «ویناس» را به صورت غیرمجاز به زمین های اطراف «ام السواد» تخلیه کرده است.رضا جاوید روز شنبه در گفت گو با ایرنا افزود: شرکت الکل فناوران از ۲ ماه پیش تخلیه غیرمجاز ویناس (پساب الکل سازی) این شرکت را به زمین های ام السواد دارخوین آغاز کرده که هم اکنون به حدود یک هکتار رسیده است.وی با اشاره به صدور اخطاریه برای این شرکت الکل سازی ادامه داد: دستور توقف تخلیه ویناس و ساماندهی این زمین ها صادر شده و شرکت متعهد شده که در روزهای آینده زمین ها را با نظارت محیط زیست شهرستان خرمشهر پاکسازی کند.

به گفته وی، کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست خرمشهر به همراه کارشناسان سازمان منطقه آزاد اروند به تازگی از محل تخلیه ویناس شرکت الکل فناوران در روستای ام السواد و رحمانیه دیدن کردند.جاوید بیان کرد: شرکت الکل سازی فناوران اروند بدون گرفتن مجوز قانونی اقدام به ایجاد یک حوضچه در زمین های روستای ام السواد کرده و بدون اقدامات حفاظتی (عایق بندی برای نفوذ ناپذیری پساب به خاک و آب های زیرزمینی) حجم بالایی از پساب آلوده را در این مکان تخلیه کرده است.وی گفت: این کارخانه پیش از این و در حدود ۲ سال پیش ویناس خود را در زمین های روستای رحمانیه تخلیه می کرد که اکنون این محل خشک شده است؛ پس از آن بخشی از این پساب را در مخازن کارخانه ذخیره و مقداری را نیز در مسیرهای جاده شرکت واحد کشت و صنعت نیشکر میرزاکوچک خان تخلیه می کرد.

جاوید اضافه کرد: در فروردین سال ۹۷ با شکایت محیط زیست و دستور دادستان، این کارخانه به دلیل تخلیه غیرمجاز ویناس تعطیل شده بود.شرکت فناوران اروند در سال ۱۳۸۲ در منطقه آزاد اروند واقع در شهرک صنعتی خرمشهر تاسیس شد. سایت این شرکت اعلام کرده که با در اختیار داشتن تکنولوژی تغلیظ ویناس فاضلاب کارخانه را پس از تغلیظ به فروش می رساند.در سال ۹۱ نیز انتشار بوی نامطبوع از الکل سازی رازی اعتراض شهروندان اهوازی را به دنبال داشت. حکم تعطیلی این کارخانه در سال ۹۳ صادر و مدیرعامل این شرکت به ۲ سال حبس و چهار ماه تعلیق از فعالیت محکوم شد. معاون وقت عمرانی استانداری خوزستان در آن زمان مهلت ۱۵ روزه برای ساماندهی ویناس تخلیه شده داده بود. اما این کارخانه هیچگاه تعطیل نشد و وعده کرد که ویناس خود را ساماندهی کند.

 

 دیدگاههای کاربران

  1-  دیدگاهها پس از تایید مدیر سایت نمایش داده می شوند.
  2-  از ارسال دیدگاههای تکراری و حاوی توهین به حزب یا گروه خاصی پرهیز گردد.

دیدگاه های بسته

با عرض پوزش. مطلبی یافت نشد!